Mis raamatuid ma loen?

Sep 27, 2017, autor Kaja

Öeldakse, et keskmine inimene jõuab oma elu jooksul läbi lugeda 1000 raamatut.

Kui see eluaastate peale jagada, ei tulegi seda nii palju. Olenevalt elueast tuleb seda kuskil 2 raamatut kuus. Viimase aasta jooksul olen sattunud jälgima mitut sotsiaalmeedia postitust, kus inimesed loetlevad raamatuid, mida nad sel kuul on lugenud. Alati tunduvad need raamatutornid ülemõistuse kõrged, igakuiselt ikka üle 10 raamatu. Arvestades, et neil inimestel on ka pingeline töö ja lapsed, mõtlen, et kuidas nad küll jõuavad.

Pean ennast ka raamatusõbraks, kes igal vabal hetkel midagi loeb, seetõttu tekkis ka endal huvi, et palju ma raamatuid kuus läbi loen ja hakkasin eelmisel kevadel arvestust pidama. Minu loetelu ei ole nii suur, aga kvantiteet ei olegi mu peamine eesmärk. Keskmiselt loen 3-5 raamatut kuus, olenevalt muidugi ajast ja raamatute paksusest ja keerukusest.

Suvel käisin mitmel üritusel, kus inimesed uurisid minu käest viidatud ja loetud raamatute kohta, mistõttu mõtlesin, et võin neid nimekirju ka avaldama hakata. Varasemalt olin mõelnud, et kirjutan raamatutest ainult siis, kui viitsin pikemalt lahti seletada, mida uut ma sealt leidsin või miks mulle see raamat meeldis või ei meeldinud. Nüüd siis hakkan ka lihtsalt nimekirju avaldama, lisades teine kord ehk mõne märke või kommentaari või soovituse. Iga kuu märgin ära ka selle kuu lemmiku. Loodan, et mõni saab siit ehk inspiratsiooni.