Vastus Jüri Ratase avaldusele

Mar 11, 2019, autor Kaja

Lugesin Jüri Ratase poliitilist avaldust ja pean vajalikuks paar asja ära klaarida. Jüri Ratase seisukohad muutuvad nii kiiresti, et järge ei jõua pidada. Esiteks, enne valimisi välistas ta EKRE-ga koostöö, nüüd teeb neile esmajoones ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi.

Teiseks teatas Jüri Ratas valimisööl, et tema soov on Keskerakond viia valitsusse, Reformierakonna vastavasisulisele ettepanekule vastas Keskerakond aga eitavalt.

Kolmandaks teatas Jüri Ratas 8. märtsil, et austab valimiste tulemust ja seda, et president teeb valitsuse moodustamise ettepaneku valimiste võitjale ja pall on Reformierakonna käes. Reformierakond tegi pärast Keskerakonnalt vastuse saamist vastava ettepaneku Isamaale ja Sotsiaaldemokraatidele, kes pidid seda ettepanekut täna arutama. Ootamatult muutis Jüri Ratas oma reedest seisukohta ja tegi kiirustades ettepaneku EKRE-le ja Isamaale.

Pehmelt öeldes on kummaline jutt, et Jüri Ratase soov sellist ettepanekut tehes on ära hoida erakorralised valimised. Vabariigi valimiskomisjon pole isegi praeguste valimiste tulemusi välja kuulutanud, ammugi pole president veel teinud ettepanekut valitsuse moodustamiseks ning valitsuse moodustamise katse pole ka läbi kukkunud. Põhiseaduse kohaselt tekib oht erakorraliste valimiste väljakuulutamiseks alles 73 päeva peale tulemuste väljakuulutamist ehk kuskil jaanipäeva paiku.

Kokkuvõttes, tänased uudised panevad Keskerakonna reedese otsuse Reformierakonnaga kõnelusi isegi mitte alustada uude valgusesse, ükskõik kui kõlavaid sõnu selle põhjenduseks tehakse. Ja siit paistab paraku kaugele soov oma toolist iga hinna eest kinni hoida, hoolimata sellest, et valija soovis Eestis esile kutsuda muutuse ja istuva peaministri välja vahetada.

 1. Jüri Ratas viibib lihtsalt mingis valimisjärgses afektiseisundis ja on sooritamas selle mõjul poliitilist enesetappu, vedades endaga põhja Keskerakonda tervikuna. Hämmastav käitumine.

 2. Andres Kallas

  Kaja,õpi kaotajaks saades oma valu varjama ja ära musta Ratast. Minu arusaamist mööda teeb ta oma otsuseid järelemõeldes ja ega Sina-gi kullatükk ole.

 3. Inge Pihlapuu

  Mina ei ole kunagi lõpuni aru saanud Jüri Ratase avaldustest. Ilmselt ei ole ta oma otsustes .Eduvaba ja riigimehelikust ei paista kuskilt.Lepin enamuse arvamusega,et soov olla peaminister on suur.Edu ja rahulikku meelt reformierakonnale.

 4. Mul on hea meel, et Reformierakonna poolt hääletasin. Siiamaani ainuke aus ja läbipaistev erakond, kes oma lubadustest ei tagane. Väga loodan, et valitsusse pääseb siiski Reform. Hirmuga mõtlen, mis saab Eestist, kui nii ei peaks minema. Ratase käitumist ning intervjuusid on kole vaadata, milline vassimine ja teiste mahategemine käib.

 5. Kaja, olen alati olnud Reformierakonna austaja ja valija ning näen ka palju potentsiaali Teis peaministrina.

  Palun olge väärikam, kui teised ja ärge laskuge nende tasemele – teiste mustamine on halva maiguga.

 6. Loen eelmist kommentaari, no ei saa naeru pidama, aus ja läbipaistev erakond, punt vargaid oleks ikka õige.

 7. Isamaa jaoks täna tegu eksistentsiaalse otsusega, kaldudes Keski poole jookseb nende valijaskond järgmistel valimistel (olgu siis erakordsed või mitte) EKRE ja Reformi vahel laiali. Valimisprogrammide alusel paistab, et eelarve osas tunneb ainult Reform põhikooli tasemel matemaatikat :)

 8. Hyvä Kaja Kallas, Jos EKRE pääsee hallitukseen, tarkoittaako se sitä, että Viro kiintyy yhä enemmän Itä-Eurooppaan ja Suomen ja Viron välit huononevat. Lisäksi Virossa naisten ja seksuaalivähemmistöjen oikeudet ovat selkeästi Suomea huonommat, niin paheneeko tilanne entisestään, jos EKRE pääsee hallitukseen?

 9. “Kui Keskerakonna juhatus ei suuda leida endas veendumust, et EKRE ja IRL-iga toimuvailt läbirääkimistelt ära jalutada, prognoosib Perestroika vähemusvalitsuse või uute valimiste võimalust. President teeb tõenäoliselt valitsuse moodustamise ettepaneku Kaja Kallasele, too leiab koalitsioonipartneriks SDE ning Riigikogus selgub, kes kardab uusi valimisi. Meie pakume, et Keskerakond kardab, kuna Jüri Ratase peal on teflon murenema hakanud. Uute valimiste tõenäosuseks pakume hetkel 25%. ”

  Allikas: perestroika.pw/2019-03-11-avalik-kiri-ke-juhatusele.html

 10. E-valimiste tulemusi ei tunnista ükski erakond peale Reformierakonna ja see ongi õige.Edu opositsioonis normaalse erakonna esimehe leidmisel!

 11. Kaja Kallas, õpi kaotama! Ega rahvas ei tahtnudki Sinu võitu. See, et koos oma issikesega e-hääletuses end võitjaks tegite, ei tähenda mitte midagi.
  EKRE, KE ja isamaa on eestile parim võimalik koalitsiooon! Teiesugused vargad sobivadki ainult opositsiooni.

 12. Demokraatlik riik nagu me oleme, siis tuleks arvestada ikka rahva sooviga.
  Rahvas valis Reformierakonna ning esinduslik, haritud, tegus naisterahvas Kaja Kallas selle eesotsas, on kindlasti teeninud Peaministri koha välja. Jüri Ratas — tuleb õppida kaotama!

 13. Mina olen Reformierakonna liige ja austan Refomierakonda, Rahvas tegi õige valiku ja valis Reformierakonna ning esinduslik, haritud, tegus naisterahvas Kaja Kallas selle eesotsas, on kindlasti teeninud Peaministri koha välja. Jüri Ratas — tuleb õppida kaotama.
  Sest kui selline valitsus veel kestab.
  Tuleb see aeg kätte kus Eesti rahvas jääb hätta ja raske aeg tuleb!

 14. Ratas on piisavalt negatiivsust näidanud nii peaministrina kui peale valimisi…toetame Kaja Kallast,usun noore daami edusse !

 15. Raimond Danilov

  Toetan Reformierakonna valitsuse püüdlusi. Loodan, et ka Jüri ise saab aru, et andis heakskiidu just valimiste võitjale. Valijate otsus, olenemata mõningate poolte seisukohtadest ja istekohtadest, on siiski selge ja üheselt mõistetav. Liberaalne ja jätkusuutlik Eesti välis- ja majanduspoliitika on siiski riigi eesmärk. Kui otsustame Eesti Vabariigiga õpetada siis valime vastavad MTÜ-d ja asi saab kiirelt eesmärgini viidud. Täna kahjuks ei ole seda otsust veel vastu võetud.

 16. Igas ausas mängus kehtivad reeglid , mida võistlejad muuta ei tohi ! Reformikatel on oma reeglid ja nemad ei austa Keskerakonna , EKRE ja Isamaa seisukohti ! Kui ma lähen sõbra Sünnipäevale ja sõber jätab mu esikusse istuma ja läheb oma rikaste sõpradega külaliste tuppa pidutsema : siis on RIKASTE VALITSUS !!!

 17. Neeme Lall. pagulane Hispaaniast

  meid on siin Costa Blanca & Soli nimelisel rannikul mitte just vähe ja kõik ei ela mitte mere ääres telgis ega ela kõik ka villades… ja kõik ei ole ka lindpriid, nagu näiteks mina !
  Soovime Sulle siit sumedast Hispaaniast kogu meie kirju-mirju eestlaste pundi poolt konsensuslikult palju edu isiklikus pereelus ja samas soovime ka LEPPIMIST TÕSIASJAGA, et oravate läbu ja pillerkaar on lõpuks otsa saanud, sest kõigil ja KÕIGEL siin elus on ALGUS & OTS… Ja vaatamata sellele, et EKRE-IKE brigaadi pildile ja võimule tulekuga ei saabu Eesti Isamaale kohe paradiis – siis meie igatahes lepime sellega, sest nende kolme erakonna inimeste “vankrivedamisega” koos on tärganud sadadel tuhandetel eestimaalastel üks Jumalikku laadi meeliülendavate tundmuste põimik , mida Sina, kulla Kajakene – ei suuda ilmselt kunagi tajuda…Sa pole selles süüdi – sest Sa oled sellesse ellu lihtsalt ilma selle geenita sündinud…

 18. Minu arvamus hetkesest seisukorrast on see, et tegemist on lausa mõnes mõttes autoritaarse mitte demokraatliku riigikorraga. Meie kui rahvas valisime – 26% häältest sai Reformierakond ja võitis ja peaks valitsuse moodustama ja nad väga tahavad seda teha, kuid teine ja erakond ütleb et ´´Ei, meie tahame võimul olla, vahet pole hääletustulemustest´´ ja hakkab ise hoopis valitsust moodustama. Milleks üldse valimisi korraldada, kui tegelikult, nagu näha, siis rahval võim puudub ja valitsust võib moodustada ükskõik kes, vahet pole tulemustest, vähemalt kui mandaadid olemas? :)

  Siinkohal tuleb midagi riigikorras muuta ja selline tegevus peatada.