Martin Helme kardab rahvahääletust

Nov 30, 2020, autor Kaja

Olen Martin Helmega nõus, et võitlus väärtuste üle on põhimõtteline, aga arusaamad väärtustest ja võitlusest on meil täiesti erinevad.

Esiteks, keegi ei sea kahtluse alla põhiseaduses ette nähtud õigust panna küsimusi rahvahääletusele. Lihtsalt küsimus on, mida rahvahääletusele panna saab ja on mõistlik. Põhiseaduse koostajad nägid ette võimaluse, et rahvahääletusele saab lisaks põhiseaduse muutmisele panna kas eelnõu või olulist riigielu küsimust. Kui Martin Helme on nii kindel, et perekonnaseaduse paragrahv vajab kaitset, peaks ta panema rahvahääletusele perekonnaseaduse eelnõu. Põhjus, miks ta seda aga ei tee, on lihtne – ta on arg.

Ja mida ta kardab? Ta kardab põhiseaduse paragrahvi, mis ütleb, et kui sa paned rahvahääletusele seaduseelnõu, mis kukub läbi, tulevad erakorralised valimised. Valimiste tulemusel vahetuks kindlasti valitsus, sest vaevalt, et keegi praegustest koalitsioonipartneritest enam sama viga teeks. EKRE kaotaks võimu ja seda riski nad ei julge võtta.

Jah, põhiseaduses on ette nähtud ka olulise riigielu küsimuse rahvahääletusele panek, aga oluliseks riigielu küsimuseks ei saa kuidagi pidada seda, kuidas inimesed elavad või mida oma magamistoas teevad.

Siia juurde tuleb lisada veel asjaolu, et meil on terviskriis ja sellega kaasnev majanduskriis. Ajal, mil riik on võtnud tohutult laenu, tundub kuritegelik kulutada aega ja raha rahvahääletuse tegemiseks küsimuses, mis midagi ei muuda. See on põhjus, miks me arvame, et seda rahvahääletust pole vaja ja teeme kõik endast oleneva, et seda lõhestavat referendumit ei toimuks.

Teiseks, Martin Helme ütleb, et see rahvahääletus on küsimus väärtuste üle. Jah, aga väärtus pole mitte hetereoseksuaalsus või homoseksuaalsus (see on lihtsalt bioloogiline paratamatus), vaid väärtus on vähemuste sallimine ja vähemuste õiguste kaitse. Demokraatia on küll enamuse võim vähemuse üle, kuid see toob endaga kaasa ka kohustuse seista vähemuste õiguste eest.

Martin Helme ütleb, et toetus abielu traditsioonilisele mõistele on vastulöök globalistlikule agendale tervikuna. Juhin tähelepanu, et see jutt kattub sõna-sõnalt sellega, mida propageerib Putin. Lisaks ei anna abielu traditsioonilise mõiste kaitsmine mitte midagi suures plaanis, kus enamus lapsi sünnib Eestis kooseludes ehk väljaspool registreeritud abielusid. Kus inimesed abielluvad vähem ja pooled abielud lahutatakse. Mida annab mõiste kaitsmine kui inimesed ei ela enam ammu nii nagu Martin Helme tahab inimesed elama suruda?

Kolmandaks, olevat referendumi mõte näidata koht kätte Euroopale. Jah, vastab tõele, et Eesti on tahtnud olla Euroopas võrdne võrdsete seas, mis tähendab ka seda, et meile on Euroopa väärtusruum sobinud. Sinna väärtusruumi on kuulunud ka see, et inimesi ei kiusata nende nahavärvi, veendumuste, seksuaalse sättumuse ja muu tõttu. Olen nõus, et vähemuste üle referendumi korraldamine viib meid Euroopa väärtusruumist pigem tagasi nõukogudeaegsesse mentaliteeti ja sellel ei ole midagi seost meie suveräänsusega. Suveräänne rahvas otsustas rahvahääletusel, et me tahame olla Euroopa Liidus ja seda ei ole keegi uuesti rahvahääletusele pannud. Alates iseseisvuse taastamisest on meie välispoliitiline suund olnud see, et me ei oleks kunagi enam üksi. Liikumine tagasi mingisse iganenud nõukogulikku väärtusruumi sellele kaasa ei aita. Meid lihtsalt ei mõisteta.

Kui Martin Helme tahaks tõepoolest seista Eesti suveräänsuse, rahvuslike ja kultuuriliste väärtuste eest, siis ta ei õõnestaks Eesti julgeolekut sammudega, mis jätavad meid üksi. Ta hoopis annaks EKRE fraktsioonile korralduse hääletada järgmisel esmaspäeval Reforemierakonna eelnõu poolt, mis annaks tõuke ühtsele eestikeelsele haridusele üleminekuks, et meil Eestis ei kasvaks peale lapsi, kes eesti keelt ei oska ja eesti kultuuri ei austa. Kui talle oleks oluline eesti rahva käekäik, siis ta ei pidurdaks laste vaimset tervist puudutavaid eelnõusid ja keskenduks koroonakriisi majanduslikule leevendamisele. Mitte ei tegeleks referendumiga, mis Eesti inimeste elus midagi paremaks ei muuda.

 1. Osa naisi tahavad olla kogu aeg pildis. Ka eestlannade seas on neid. Esimene on bravuuritar Anu Saagim. Tema ütlemised ja teod on tihti shokeerivad ja nagu ei oleks parketi kõlblikud esinesimesel pilgul. Asja üle järele mõeldes on igal tema tegevusel ja ütlemise iva sees. Teinekord ta ärritab ja samas paneb ka isegi neid mõtlema kellel seda halli ollustust on nagu vähe. Igatpidi tubli ajudega naine keda on ka ilus vaadata. Teine on Evelin Ilves kes tihti peale lihtsalt solvas inimesi. Näiteks miks vanemad ostavad lastele kahjulike lisanditega maiustusi unustades ära, et laps tahab ka midagi magusat, ainult vanemate palk ei võimalda osta kvaliteetset Šveitsi shokolaadi. Presidendi prouana, saades nende vanematest mitu korda rohkem raha võib ju lubada endale enamuse lastevanemate solvamist. Samas ei tulnud ta isegi VÄÄRIKALT toime presidendi abikaasana. Peale lahutust püüdis saavutada rahva kaastunnet olles Iga nädal oli kuskil meedias pildil. Nüüd on, jumal tänatud, mingi aeg temast rahu olnud. Kolmas naine Eestis on Kaja Kallas. Enne valimisi oli ta veel mis oli, aga praegu viskab küll kõvast üle võlli. Aga kus sa saad. Olles “10 miljoni isa” tütar ei saa olla mitte pumba juures kui riigil on praegu võimalus jagada suurt raha. Selleks on ilmselt vaja olla iga päev pildil. Oleks, et soovitaks, nagu opositsiooni liidrile kohane, midagi head. Ainult üks rumal ütlemine teise järel. Arvamus,et tuleb toetada omasooliste liikumisi ja nende liite ja seda riigi sotsiaalrahadest kus enamus liikmeid on terved, töövõimelised. Kui nad soovivad enda propagandat teha, siis olgu lahked tehku seda enda sissetulekutest ja annetustest. Mitte nii, et et riik maksab neile palgad ja propaganda kinni töövõimetutelt, haigetelt ja pensionääridelt raha ära võttes. Jällegi tuleva Jõulud ja siis kutsutakse inimesi annetama lastehaiglatele varustuse ostmiseks. Pidevalt palutakse abi raskete haigete raviks ja kalliste ravimite ravimite ostmiseks mida haigekassa ei kompenseeri. Pole nagu kuulnud, et K.Kallas või Reformierakond oleks seda küsimust kunagi üles tõstnud. Aur on läinud võimul oldud aastate jooksul ikka lehma kauplemise peale, kes mingi hästi tasutud ja veel parema sissetulekuga ametipostile saab. Olles täis pikkade aastate taaka ja selle pinnalt nii esineda ei ole sugugi väärikas. Ainult mida teha kui võimuiha on nii nii suur, et võtab viimase mõistuse peast. Kuidas saab riigi raha nii jagada, et ise pumba juures ei ole ei ole ju isast kehvem. Minu arvates äärmiselt ebameeldiv isik ja usun, et seda arvamust jagavad paljud. Kõige parem oleks talle endale ja tema juhitavale parteile kui loobuks saadiku mandaadist ja astuks parteist välja. Usun, et Reformierakonna reiting tõuseks märgatavalt, sest seal on palju asjalikke ja arukaid liikmeid kes on võimelised ja soovivad midagi riigi ja rahva jaoks teha.

 2. Hea Lembit!
  Ehk olete tähele pannud, et neid mehi, kes kogu aeg tahavad pildis olla, on kordades rohkem, kui selliseid naisi?
  Lahake neid nüüd ka palun, tahan lugeda!

 3. Finantsasutus aitab teid

  Rahalaenu saate meilt

  Kõigi oma rahalaenu vajaduste jaoks.
  Pakume eraisikutele ja äriorganisatsioonidele rahalaene intressimääraga 3%.
  Pakume laene kuni 800 000 000 eurot.

  Lisateabe saamiseks võtke meiega ühendust.

  E-post: infos.kredit700@gmail.com

   Whatsapp: +33 7 55 17 86 25

  Aitäh

 4. Rahvahääletust kardab ,ikka vist ei karda .Ei tea ka ,võibolla ikka kardab ka rahvahääletust ,kui siis miks .