Eestit valitseb kaos, mitte valitsus

Nov 21, 2019, autor Kaja

Siseminister Mart Helme poolt öeldu on asjatundmatu ja Eesti mainet kahjustav. Tema paaris lauses on lausa mitu valet. Esiteks on teised valitsuse liikmed Helme jutu ümber lükanud ja kinnitanud, et valitsus ei aruta mingit plaani B, mis asendaks NATO. See tähendab, et Mart Helme lihtsalt mõtles midagi välja ja paiskas selle Soome ajakirjanike ette.

Teine ja veel piinlikum vale on see, et siseminister Helme segas oma väljamõeldistesse ka meie naaberriigid. Tänaseks teame, et siseminister vassib ka, kui väidab, et ajakirjanikud said temast valesti aru. Siseministril oli kohtumine suure ajakirjanike delegatsiooniga ja on selge, et siseministrit on korrektselt tsiteeritud. See, mis valitsuses toimub on enneolematu korralagedus ja kadunud on igasugune töövõime. Eestit valitseb kaos, mitte valitsus. Peenrahaks tehakse isegi meie välis-ja kaitsepoliitika.

Ei ole vist enam mõtet öelda, et kõik see kahjustab Eestit ja põhjustab piinlikkust meie naaberriikide ja NATO liitlaste juures. Ei ole vist mõtet ka öelda, et normaalses riigis võtaks minister vastutuse ja lahkuks ametist. Aga me kõik teame, et seda ei juhtu, sest kui lahkub Helme pole enam seda valitsust. Praegune valitsus ja peaminister on Helmede pantvangis ja selle pärast kannatab kõige rohkem Eesti riik.

Kordan veel kord oma üleskutset Isamaale ja Keskerakonnale! Selle riigikogu koosseisu raames on võimalik kokku panna parem valitsus, mis suudab ilma skandaalideta tööd teha. Reformierakond on selleks koostööks valmis.

  1. Endine Reformierakonna valija

    Kaja Kallasel on kahjuks raskusi riigikeele mõistmisega. Helme pole mitte kunagi väitnud, et Eestile on NATO asendajana vaja mingit varianti B. Ta ütles selgelt, et NATO liikmesriigina on Eestile kasulik arendada ka oma riiklikku kaitsevõimet, mitte ainult loota teistele. Loogiline – kes iseennast ei soovi kaitsta, seda ei soovi kaitsta ka teised NATO riigid. See on olnud Eestile enesestmõistetav strateegia alates taasiseseisvumisest. Piinlik, et ideoloogiline pimestatus paneb opositsioonijuhti koos liberaalse ajakirjandusega Eesti riigile vastu töötama. Valisin varemalt pikalt Reformierakonda. Südametunnistus ei luba mul seda enam teha, puudub lihtsalt usaldus ideoloogiliselt pimestatud võimuhullude suhtes.