100 päeva tõestust, et see valitsus ei hakka tööle

Aug 08, 2019, autor Kaja

Valitsuse 100 esimest päeva on möödunud räuskamise, solvamise ja vabandamise tähe all. Me teame, keda valitsuse liikmed on selle aja jooksul solvanud (ametnikud, õpetajad, lastekaitsjaid, diplomaadid jne), aga me ei tea suurt midagi sisulistest algatustest, mis Eesti elu edasi viiks. Teame seda, et Eestile on valitsuse poolt tehtud suur mainekahju välismaal, mida ametnikud ja diplomaadid peavad siluma. Teame, et Eesti välispoliitiline kurss on väikeste sammudega muutunud. Ainus kindel tegu, mille valitsus on korda saatnud, on alkoholiaktsiisi alandamine.

Eelmine valitsus juhtis riigi rahanduslikult tupikusse ja seda pole isegi veel asutud lahendama. Lihtsalt oodatakse sügist ja majandusprognoosi. Samuti pole sisuliselt asutud lahendama Ida-Virumaa ja põlevkivi energeetikaga seotud probleeme. Ollakse võimul lihtsalt võimul olemise pärast.

Rohkem on vaidlust retoorika üle. Üks koalitsioonipartner ütleb, et tema retoorika ei muutu ja teised püüavad uskuda vastupidist. Koalitsioonile on tooniandja kindlasti EKRE, mitte Keskerakond, kes peaks olema valitsuse juhtiv erakond. Valitsuse 100 päeva on kinnitanud, et Jüri Ratasel ei olnud õigus, kui ta ütles, et EKRE muutub, kui nad valitsusse võtta.

Kokkuvõttes seda valitsust iseloomustab palju solvavaid sõnu, vähe tegusid. Selleks, et järgmised 100 päeva ei oleks nii armetud, tuleks see valitsus laiali saata ja uuele võimalus anda.

 

 

 1. Pole veel nii mõtetumat iginat lugenud ! Kas sa ise saad aru mida sa kirjutad endast sul pole muidu üldse mitte millegagi tegeleda , saa ükskord aru sa oled lihtsalt üks tühi koht!!! Kritiseeri vahepeal ka ennast mida oled teinud sellel ajal midagi head ?!?!?!

 2. See valitsus on teinud esimese 100 päevaga rohkem kasulikku Eesti rahva jaoks kui Reformierakond kõikide nende aastate jooksul kokku!!

 3. Kahju kohe kuidas üks poliitik tõmbab endale iga postitusega ikka rohkem ja rohkem vett peale!
  Kulla Kajake! Saa jäädki rahvale tulevikuks meelde ainult nagu üks virisev plika, kes teistel näed pinda silmas aga endal palki ei näe!
  See 100-päevane räuskamine ja solvamine on tulnud ju puhtalt ainult opositsiooni leerist, mida sa ise vead! Kui muidugi vead ja kui kogu selle jama tagant ei paista ühtesid vuntse?!??

 4. Kritiseerimine on Kallaste tugevaim külg…ja seegi põhjendamatu. Küll see valitsus teekski rohkem tööd ja võtaks vastu vajalikke/tähtsaid otsuseid, kui te ei segaks ja ei pidurdaks neid.

 5. Kaja! Palun löpeta see vingumine. Eesti rahvas on sellest vingumisest väsinud. Reformierakond on 17 aastaga palju jama kokku keeranud. Ei saa nöuda, et uus valitsus 100 päevaga köik öigele teele pöörab.

 6. Kaja kallas! Nii rumalat ja saamatumat blondiini pole olemas! Oma ülbuse ja üleolemusega oskasid võltsitud valimistulemuse ka maha mängida! My ass!

 7. Sa vaene Kaja oled oma kuvandi nii mannetuks promonud, et lausa piinlik kohe

 8. Mida head oled ise selle 100 päeva jooksul teinud? Ainult armetut kraaksumis t on tulnud.

 9. Selliste sõnavõttude pärast ma reformierakonnast välja astusingi.

 10. Iidne tarkus ütleb, et lootus sureb viimasena.
  Üsna karm on paraku aga sellist pikaldast ja vaevaderohket suremist sunnitult pealt jälgida…

 11. naine ..ära nuta kogu aeg , ise oled kõige selle taga , et valitsus ja EKRE ei saaks normaalselt tööd teha … lõpeta jama ja lepi ,et reformi koht on opositsioonis

 12. õige tegu

 13. see oliMarkole … õige tegu

 14. Just sellepärast millised Te olete Reformikad ma Teid ei valigi ENAM!!! Haledad olete!!!

 15. Kallis Kaja. Sa oled paremat väärt kui see shitshow millesse sind on kistud. Terve elu üritab keegi elada oma läbikukkunud plaane läbi sinu- terve elu on see vari ja häbi sind saatnud. Me mõistame sind rohkem kui sa arvata oskad. Me teame mida sa tegelikult tahad…
  Ka sinul on võimalus vabaneda sellest ahelast, mis sind sunnib ütlema ja tegema asju, millega sa sisimas ei nõustu.

  Sul on kõik õnneks vajalik olemas! Sa võid rahulikku rantjee elu elada elu lõpuni ilma selle hulluseta, mille marionetiks sind on pandud…. Reisida – naeratada õnnelik olla… Stressivaba….!!!!

 16. millal see hala lõppeb. kahjuks ei ole reformierakond mõistnud miks nad võimult tõugati. soovitan sügavalt mõtelda.

 17. Kas Teil endal paha ei hakka selle pideva skandaalitsemisi ning viha õhutamise pärast? Kas Te ei ole aru saanud , et rahvas on tüdinenud Teie pidevatest rünnakutest? Laske valitsusel tööd teha ning teenige oma riigikogulase töötasu välja riiki edasiviivate ettepanekute väljatöötamisega. Et taastuks meie majandus, ettevõtlus, areneks teadus kõik see, mis on teie erakonna valitsemise ajal kadunud.
  Vaat siis tulevad aplaus ja lilled Teile, aga praegu on lihtsalt kurb ja häbi Teie käitumise parast

 18. Weeee, nii ilus on neid kommentaare lugeda :) Tundub, et reformi aeg sai lihtsalt läbi ja ilmselt 10 milli ka juba otsas, et kõiki hammasrattaid õlitada. Niiet hakkabki kinni kiiluma. Superb!

 19. Seda solvamist meedia- ja kultuuritegelaste ning poliitikute poolt on läbi aastakümnete olnud. Ometi pole keegi sellest väljagi teinud, mis siis nüüd viga, et ühe erakonna sönakasutust nii pingsalt jälgitakse ja lausa otsitakse sealt midagi solvangu taolist väljendit. Solvatud on meid konnadeks nimetades. Kas olemegi konnad, kui öeldakse, et eesti nii väike ja selles konnatiigis polegi midagi jne. Kus nüüd Kiisler, Lobjakas, Tralla jt.

 20. Kaja Sa oled läbikukkunud poliitikuna….

 21. Palun lõpetage refid see pasarahe ja andke alla.Rahvas on väsinud teie poolt peale surutud ideoloogiaga ja saab vàga hàsti aru mis on tegelikkus.

 22. kaja kallas .Kirjutangi just nimelt väikeste tähtedega..Eestluse hävitaja.Koli Brüsselisse võta muu kodakondsus ja kõike paremat.

  Soovides eestlane.

 23. Loen siin neid kommentaare ja mõtlen:
  Jah…
  Reformierakonna popukaarsus on ikka tõesti erakordselt kõrge ja tundub, et populaarsus muudkui kasvab.

 24. Kaabuga Kolhoositööl

  Kaja on ikka päris halastamatult täppi pannud, et te, EKREkad, siia sellistes hordides imbute.