Tõhustusdoosi aeg

Jan 16, 2022, autor Kaja Kallas

Tõhustusdoos on oluline, sest kaitseb raske haigestumise eest 25 korda paremini. Seda ka uue, väga kiiresti leviva omikrontüve puhul.

Seetõttu, kui mul jõudis kätte aeg teha tõhustusdoos, võtsin vaktsineerimise plaani.

Üle Eesti on praegu avatud lisaks olemasolevatele palju uusi vaktsineerimispunkte, kus ette registreerida ei ole vaja – lihtsalt lähed, astud läbi ning saad kaitsva vaktsiinisüsti õlga.

Nii sõitsin reedel möödaminnes läbi vaktsineerimispunktist Kristiine Keskuses, mis sealsete sõbralike töötajate sõnul olevat väga populaarne. Kui esimese süstina sain Moderna, siis tõhustusdoosiks soovitas perearst mulle Pfizeri vaktsiini. Muidugi tasub igaühel küsida personaalset nõu oma perearstilt.

Tõhustusdoosi tegemine pikendab ka Covid-tõendi kehtivust. Kui seni kehtis tõend pärast esmase vaktsineerimiskuuri lõpetamist ühe aasta, siis alates 2022 veebruarist 9 kuud. Tõhustusdoosi järel tõendi kehtivus pikeneb.

Eestis on vaktsineerimine vabatahtlik. Neile, kes pelgavad vaktsiinide kõrvaltoimeid – jah, vaktsiinidel esineb kõrvaltoimeid ja nii ka minul. Tegin tõhustusdoosi reedel, öösel vastu laupäeva oli kõrge palavik ja kehv enesetunne, aga see möödus kiiresti. Enesetunne taastus täielikult ja tunne on tõesti kindlam. 

Infot tõhustusdoosi tegemise ja uute vaktsineerimispunktide kohta leiate https://vaktsineeri.ee/kolmegaonkindlam