Kohtumine Belgia politseiga

Jan 30, 2015, autor Kaja

Niisiis leidsin oma postkastist kutse tulla politseisse. Selline kiri võõras riigis ehmatab esmapilgul päris ära. Veendusin, et ei ole eksitus postkastiga, kiri on adresseeritud mulle. Võtsin julguse kokku ja helistasin, sest pakutud päevadel olen ma Strasbourgis ja ei saa politseisse ilmuda. Politseist seletati lahkelt, et nad on käinud mind kodus otsimas veendumaks, et ma ikka elan sel aadressil. Kuna aga kedagi kodus ei olnud, siis nad peavad mind jaoskonda kutsuma. Halloo!? Kui inimene käib tööl, siis ei saagi ta ju keset päeva politseid kodus ootamas olla.

Oli, kuidas oli, seadsingi siis täna sammud politseisse. Neile, kes arvasid, et minuga kohtumist ootab noor, jõuline, tukslevate lihastega meespolitseinik, pean muidugi pettumuse valmistama. Mind võttis vastu hoopis proua, kelle järgi oli ilmselt joonistatud Karlssoni multifilmi majasokk. Kõigepealt ta teatas kohe rõõmsalt, et tema nimi tähendab vanas flaami keeles konna ja naeris ise kõvasti öeldes, et “ma olengi selline libe tegelene”. Siis teatas ta, et ärge kartke, see on tavapärane protseduur ja kuna te olete parlamendiliige, siis teeme teile kollase paberi. Mis iganes see tähendab. Nii ta siis märkis oma kollasele paberile kastidesse ristikesi, mis pidid kinnitama seda, et ma tõesti elan seal aadressil (kuidas ta minu jaoskonda tulekul selles nii veendunud sai olla, jääb mulle pisut segaseks). Seni kuni ta täitis pabereid, sain ma nautida kabinetis mürtsuvat 90ndate diskomuusikat ja kujutada ette, kuidas proua konstaabel nurgas rippuva vormimütsiga tänaval patrullides välja võiks näha.

Korraks tekkis proua konstaabel Konna silmi Scherlocki kahtlustav pilk justkui oleks ta just saanud suure rikkumise jälile. See oli hetkel, mil vastasin küsimusele “kas elate üksi?” eitavalt. Kui selgus, et elan koos lapsega, teatas ta, et ka laps tuleb registreerida. Selge siis.

Ja lõpetuseks, sellises kontrollivajaduses Euroopa Liitu süüdistada ei ole õige, sest konstaabel Konna sõnul on tegemist hoopis Napoleoni aegse residentsusseadusega, mida Belgia ainsana siiani rakendab.