Hea kaasamõtleja

Oled kutsutud 10. mail kell 14.00 Kaja Kallase seminarile

Teadmistepõhine Eesti – kuidas sinna jõuda?

Globaliseerumine ja digitaliseeruv ühiskond on viinud meid uude ajastusse. Aasta tagasi arutlesime, milline on töötamise uus reaalsus. Seekord otsime vastuseid küsimusele, kuidas saaks Eesti majandus areneda teadmistepõhiseks. Kuna teadmistepõhine majandus ei saa eksisteerida ilma tarkade inimesteta, siis analüüsime ka meie püsimise, arengu ja edukuse alustala – hariduse – vajalikke muutusi.

Avalda arvamust twitter #tulevikuharidus

Tutvu seminari kavaga

Seminari kava

 • 14:00-14:10 Kaja Kallase tervituskõne
 • 14:10-14:40 Uuringututvustus „Kas Eesti haridussüsteem tagab tulevikuks vajalikud oskused?“
  Juhan Kivirähk, Turu-uuringute AS uuringujuht
 • 14:40-15:20 „Haridus kui ettevõtluse kasvumootor“
  Robert Kitt, Swedbank Eesti juht ja TTÜ külalisprofessor
 • 15:20-16:00 „Geenipõhised teadmised“
  Lili Milani, TÜ geneetik ja noorteadlane
 • 16:00-17:00 Debatt „Teadmistepõhine Eesti – kuidas sinna jõuda?“
  Kaja Kallas, Robert Kitt, Lili Milani. Moderaator Märt Treier
 • 17:00 Arutelu vabas õhkkonnas suupistetega

Osavõtt on tasuta.

Esinejad

 • Kaja Kallas

  Kaja Kallas

  on Reformierakonna esinaine ja Euroopa Parlamendi liige. Ta on olnud kahe advokaadibüroo partner ning hiljem ka Riigikogu majanduskomisjoni esimees. Brüsselis on ta peamiselt tegelenud majanduse arengut puudutavate küsimustega, eriti mis puuduab digitaalse ühtse turu loomist ja energiapoliitikaid, rõhudes neis valdkondades innovatsioonile ning arenguvõimalustele, mida toovad endaga kaasa uued tehnoloogiad.

 • Juhan Kivirähk

  Juhan Kivirähk

  on teinud avaliku arvamuse uuringuid juba üle 30 aasta mitmetes Eesti arvamus- ja turu-uuringute firmades sh Emor, Uuringukeskus Faktum ja Turu-uuringute AS. Ta on töötanud peaministri nõunikuna ja vanemteadurina Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses. Avaldab regulaarselt arvamusartikleid ajakirjanduses.

 • Robert Kitt

  Robert Kitt

  on Tallinna Tehnikaülikooli lõpetanud tehnilise füüsika doktor. Ta tegutseb teadurina TTÜ Küberneetika Instituudi mehaanika ja rakendusmatemaatika osakonnas ning olnud ka majandusteaduskonna lektor. Aastast 1994 on ta tegev panganduses - hetkel on Swedbanki juhtkonna liige ja ettevõtetepanganduse juht ning juhib Swedbanki Eesti üksust. Robert on muuhulgas Vabariigi Presidendi mõttekoja ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse liige.

 • Lili Milani

  Lili Milani

  on Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu vanemteadur. Ta kolis varateismelisena perega Eestisse, lõpetas Tallinna Inglise Kolledži ja Tartu Ülikooli ning läbis doktorantuuri Uppsalas molekulaarse meditsiini alal. Ta on kahe lapse ema ja juhib Geenivaramus farmakogeneetika alast teadustööd, olles ka Vabariigi Presidendi noore teadlase preemia omanik. Lili leiab, et me oleme jõudnud tervishoius pöördepunktini, kus tehnoloogia ja teadmiste arenguga on tekkinud uued võimalused inimeste personaalsemaks raviks. Tänu DNA analüüsile saame prognoosida, millised haigused võivad tekkida ja millised ravimid meile sobivad.

 • Märt Treier

  Märt Treier (moderaator)

  tegutseb meediakoolitaja, õppejõuna ja kõnejuhina. 24 tööaasta jooksul on ta ajakirjanikuna töötanud kahes päevalehes, viies raadiojaamas ja neljas telekanalis. Tema tänased koostööpartnerid konverentside korraldamisel ja juhtimisel, samuti meediasuhtlusoskuste lihvimisel on kümned avaliku ja erasektori institutsioonid- ettevõtted. Märt Treier on valitud Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi emakeelesõbraks, omandanud eraülikooli EBS parima külalislektori tiitli ja hääletatud Vikerraadio parimaks meessaatejuhiks.

Asukoht

Seminar toimub Tallinnas 10. mail
Saal Veenus,
aadressil Akadeemia tee 21/1,
Küberneetika maja Tallinna Teaduspark Tehnopol
Parkimine hoone ees ja terves Tehnopoli linnakus kõigile tasuta

asukoht kaardilt

RSVP

Registreerimine
kuni 06. maini 2018

Kontakt Kaja Kallas kaja.kallas@europarl.europa.eu +322 485 7479

osalen üritusel